Bazar pro  Příbram a okolí
Bazar pro
Příbram a okolí
Nakupujte u nás
Nakupujte u nás

Návody

Jak vložit inzerát?

Nejprve je důležité se u nás na bazaru registrovat a vytvořit si tak profil. Vyplníte registrační formulář. Do 5 minut Vám, přijde na email potvrzení o registraci. (emailové potvrzení slouží k ověření uživatele) Po kliknutí na informace v emailu Vám bude umožněn přístup na Váš profil. Pro vložení inzerátu klikněte na záložku – Přidat inzerát- vyplňte min. povinné informace o prodávaném zboží. Čím lépe a přesněji zboží popíšete, tím je větší šance, že najde svého potencionálního zákazníka. Aby byl Váš inzerát zveřejněn, nezapomeňte zaškrtnout políčko – zveřejnit inzerát- a následně políčko přidat inzerát.

Mohu inzerovat zadarmo?

Ano. Registrace a využívání bazaru k prodeji svých věcí je zdarma.

Jak nejlépe fotit zboží?

Je jasné, že čím lépe zboží vypadá, tím lépe ho prodáte. Mělo by být čisté a nezmačkané (nejlépe vyžehlené).


Oblečení vypadá dobře pověšené na ramínku. Ramínko by mělo viset před jednobarevnou plochou. Možné je i oblečení rozprostřít např. na gauči, posteli apod. Podklad by měl být také jednobarevný, aby na něm oblečení bylo výrazné. 


Fotka nesmí být tmavá. Ideální je fotit za denního světla, nejlépe, když svítí sluníčko. Pokud to nejde jinak, použijte blesk. Snažte se, aby barvy na fotce odpovídaly skutečnosti. Zároveň se ale netrapte tím, že na různých počítačích vypadá barva různě. Záleží vždy na nastavení počítače.


Foťte pouze zboží, né okolí. Když bude na fotce nábytek, pokoj v pozadí apod. nebude fotka vypadat dobře. Všechno ostatní než zboží odvádí pozornost a zboží tak kupujícího nezaujme.


Na bazaru můžete ke každému inzerátu vložit tři fotky. Jednu vždy vyfoťte tak, aby bylo zboží vidět celé. Tu doporučujeme dát jako první, úvodní. Ostatní dvě se zobrazí, když si kupující otevře Váš inzerát. Na těchto fotkách můžete vyfotit důležité detaily - ozdoby, zipy, případně vadu, kterou uvedete i v popisu.
 

Jak postupovat v případě, že chci mé zboží rezervovat, ale nechci vymazat inzerát?

Pokud chcete Vaše zboží zarezervovat a nechcete vymazat inzerát, stačí ve složce – Moje inzeráty, rozkliknout zboží, které chcete rezervovat, dát upravit a zrušit zatrhnutí u políčka zveřejnit inzerát. Pokud pak chcete zrušit rezervaci, stačí toto políčko opět jen zakliknout a zboží bude opět viditelné pro všechny na bazaru.

Jak postupovat v případě prodaného zboží?

Po uskutečněném prodeji, nezapomeňte Váš inzerát smazat. Stačí opět rozkliknout zboží, které jste prodali a v horní části kliknout na složku smazat.

Jak nakupovat? Musím být registrovaná, abych mohla nakupovat?

Postup při koupi zboží. Pokud se Vám nějaké zboží líbí stačí rokliknout inzerát a napsat zprávu prodejci. Nezapomeňte uvést svůj email nebo tel.č., aby Vás prodávající mohl kontaktovat. Další projednávání prodeje již probíhají buď přes email, či tel., dle Vašeho výběru.

Při nakupování není nutná registrace, ovšem pokud chcete ohodnotit prodejce, musíte být registrovaná(ý).

Jak mohu ohodnotit prodejce?

Abyste mohli hodnotit prodejce musíte být přihlášený. Rozkliknete profil uživatele, kterého chcete ohodnotit, kliknete v hodnocení na počet hvězdiček, které chcete prodejci udělit. Můžete i připsat text, jak jste s prodejem a jednáním prodejce byli spokojený a kliknete na ohodnotit. Vaše hodnocení se následně uloží.

Jak mohu vyhledat prodejce či zboží?

Na hlavní stránce je filtr, který Vám může pomoci při hledání zboží či prodejce. Pokud hledáte konkrétního prodejce a víte jeho jméno či Nick, stačí do políčka Nick uživatele vyplnit jméno a dát filtrovat. Poté se Vám zobrazí všechny inzeráty prodávajícího.

Stejný postup zvolíte při hledání kategorii či zboží. Do příslušného políčka napíšete název zboží, které hledáte a kliknete na tlačítko filtrovat.

Nebo při hledání zboží můžete využít levou lištu, na které jsou kategorie zboží. Stačí tedy rozkliknout příslušnou kategorii a zboží, které je v této kategorii zadané se Vám zobrazí.

Jak vložit do emailu nebo do komentáře na socialnich sítích odkaz na své inzeráty?

1.prihlaste se na svůj profil.

2.Rozbalte si záložku "Moje inzeráty".

3.zkopirujte link.